Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies

Masz problem? Zadzwoń! (+48) 602 366 559

 • E-mail:
 
 
 
wielkość tekstu: A A A
 

Systemy

 
Drogi Kliencie,

Rolety zewnętrzne dla budynków nowowznoszonych – System INTEGRO

System INTEGRO znajduje swoje zastosowanie głównie w budynkach nowo-wznoszonych, ale również w budynkach, które już istnieją (po uprzednim dokonaniu koniecznych zmian w obrębie nadproża). Gwarantuje on najlepsze rozwiązanie projektantom oraz budowniczym.

Skrzynka roletowa jest niewidoczna po jej otynkowaniu, a reszta elementów, w tym pokrywa rewizyjna oraz prowadnice mogą być odpowiednio dostosowane do kolorystyki Twoich okien. Elementy podtynkowe tego systemu nie ingerują w samą konstrukcję okien, drzwi, czy nadproży, dzięki czemu nie wpływają również negatywnie na bilans energetyczny Twojego budynku. System Integro to również możliwość zakupienia rolet wyłącznie z opcją zwijania zewnętrznego (lewoskrętnego).

Skrzynka Twojej rolety, która zostaje wmontowana pod istniejące nadproże oraz dodatkowy system moskito INTEGRO to razem system rolet aluminiowych przeznaczony do nowego budownictwa. Całość wtapia się w elewację Twojego budynku, stając się jej integralną częścią. Przód skrzynki Twojej rolety jest jednocześnie podkładem pod dowolne materiały wykończeniowe, takie jak klinkier, czy tynk, co sprawia, że skrzynka może stać się niewidocznym elementem fasady Twojego budynku.

Dzięki nowoczesnej konstrukcji skrzynek INTEGRO możliwe jest wykonywanie różnego rodzaju prac naprawczych i konserwacyjnych elementów mechanicznych, bez zakłócania spokoju oraz prywatności domowników. System INTEGRO gwarantuje doskonałą izolację akustyczną oraz termiczną, gdyż jako dodatkowe zamknięcie otworu nie wpływa w żaden sposób na konstrukcję nadproża, okien i drzwi oraz nie narusza ich własności izolacyjnych.

INTEGRO to rolety zewnętrzne antywłamaniowe, które mogą być także wykorzystane w Twoich istniejących już budynkach, np. przy remontach, czy wymianach okien. Uniwersalność tych systemów dodatkowo poparta jest faktem, że Twoje rolety INTEGRO dostępne są w różnorodnej kolorystyce, co umożliwia idealne dostosowanie ich do każdej Twojej elewacji.

System INTEGRO wyposażony może być także w siatkę przeciwinsektową, która poza wymienionymi wcześniej atutami, w ciepłe dni pozwala na skuteczną ochronę Twojego domu przed insektami, przy zachowaniu odpowiedniego przepływu światła oraz dostępu do świeżego powietrza.

 


Rolety zewnętrzne dla budynków nowowznoszonych – System RKS

Rolokasety to idealna oferta dla tych, którzy chcą zamontować rolety w nowobudowanych obiektach. Łączą one w sobie zalety rolet dostawnych z zachowaniem architektonicznej koncepcji obiektu. W tym systemie montażu można zastosować wszystkie rodzaje profili roletowych, jak i całą gamę sterowań, począwszy od ręcznych poprzez elektryczne, aż do systemów komputerowego sterowania zbiorczego wszystkich rolet zamontowanych w Twoim obiekcie.

Profesjonalne rolokasety mogą być szybko i łatwo wbudowane do każdego typu muru. Wyróżniają się solidnym mocowaniem do elementów konstrukcyjnych danego obiektu, a także doskonałą izolacją akustyczną oraz termiczną. Mogą być zastosowane we wszystkich systemach stolarki okiennej. Jedyną przeszkodą jest to, że instalacja rolokasety powinna być zaplanowana już na etapie projektowania Twojego obiektu.

Dlaczego rolety RKS?

 • elegancja i estetyka, którą gwarantuje system RKS, możliwa była do uzyskania dzięki niewidocznej skrzynce schowanej w nadprożu. Wykonana jest ona z solidnego styropianu, który został dodatkowo wzmocniony stalowymi prętami. Skrzynka stanowi integralną część muru i jest dostosowana do bezpośredniego nakładania na nią tynku. Do widocznych elementów tych rolet antywłamaniowych zaliczyć można jedynie pancerz oraz specjalne prowadnice, które mogą być łatwo zamaskowane;
 • korzystne warunki finansowe realizacji inwestycji polegają na tym, że możecie Państwo dokonać zakupu rolety w trzech etapach. W pierwszym etapie należy kupić rolokasetę, którą należy zamontować w nadprożu jeszcze przed wylaniem stropów. W drugim etapie należy zakupić i zamontować wraz z oknem prowadnice. Ostatnim etapem jest zakup i montaż pancerzy rolet wraz z wyposażeniem, co może nastąpić nawet wiele miesięcy po wybudowaniu Twojego domu, zależnie od Twoich możliwości finansowych;
 • duże możliwości dopasowania systemu do Twoich indywidualnych wymagań: 4 rodzaje skrzynek, 4 typy prowadnic, 7 rodzajów pancerzy w bogatej kolorystyce, różne warianty napędów i sterowań – to wszystko pozwala spełniać nawet najbardziej Twoje wybredne życzenia.

Uniwersalny system rolet naokiennych BeClever

System rolet naokiennych BeClever został opracowany przez polsko-kanadyjski zespół ekspertów. Podczas kilkuletnich prac badawczo-projektowych szczegółowo zbadaliśmy potrzeby rynku, przeanalizowaliśmy i zweryfikowaliśmy konkurencyjne systemy roletowe.

Bazując na wynikach, stworzyliśmy system będący odpowiedzią na oczekiwania architektów, budowniczych, producentów, dystrybutorów oraz użytkowników. Stworzyliśmy system uniwersalny, spełniający wymagania zwolenników rolet niezabudowanych, częściowo zabudowanych oraz całkowicie zabudowanych.

 

Jeden system - wiele możliwości:

 • system znajdujący swoje zastosowanie w obiektach nowobudowanych oraz przy modernizacji budynków już istniejących;
 • system zgodny ze standardami norm europejskich;
 • 3 dostępne wysokości skrzynek rolety;
 • system naokienny standardowy oraz do zabudowy w jednym;
 • niski współczynnik przenikalności cieplnej;
 • duży wybór kolorów;
 • możliwość zastosowania napędów mechanicznych oraz elektrycznych;
 • możliwość zastosowania pancerzy roletowych w wersjach mini oraz maxi;
 • możliwość doposażenia rolety w specjalną siatkę antyinsektową (moskitierę);
 • możliwość projektowania zestawów rolet we wspólnej skrzynce;
 • najwyższej jakości tworzywa wykorzystane do produkcji;
 • komorowa budowa elementów skrzynki rolety zapewniająca stabilność, solidność oraz odpowiednią termoizolację;
 • profile obudowy charakteryzujące się odpornością na działanie promieni UV;
 • nowatorski system łączenia poszczególnych komponentów skrzynki rolety zapewniający stabilność nawet przy dużych rozmiarach;
 • profil adaptacyjny pozwalający na montaż rolety na każdym oknie; możliwość łączenia rolet ze wszystkimi typami okien PCV, drewnianych, a także aluminiowych;
 • chroniony patentem profil czołowy wyposażony w symetryczny zamek pozwalający, w zależności od potrzeb, jego dwustronne zastosowanie; istnieje możliwość wykorzystywania zewnętrznej powierzchni gładkiej bądź też z nośnikiem tynku;
 • chronione patentem, funkcjonalne rozwiązanie otwierania oraz zamykania pokrywy rewizyjnej;
 • pokrywa rewizyjna od spodu rolety pozwalająca na dowolny sposób zabudowy;
 • specjalna listwa tynkowa usprawniająca zabudowę rolety;
 • produkt wyjątkowo przyjazny dla środowiska.

Roleta z moskitierą

Nowe komponenty pozwalają na zastosowanie moskitier w każdym typie skrzynek (BC 16, BC 20, BC 24). Idea systemu to "jeden element – wiele zastosowań". Większość z dotychczasowych rozwiązań pozostaje wspólnych zarówno dla standardowych rolet bez moskitiery, jak również rolet z moskitierą. System roletowy BC połączony jest z moskitierą co daje konstrukcję skierowaną do najbardziej wymagających klientów.

Praktyczność siatek antyinsektowych to niewątpliwy atut całego systemu, który z pewnością zostanie doceniony przez klientów, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy obecność różnego rodzaju owadów staje się wyraźnie dokuczliwa. Rolety zewnętrzne BeClever z moskitierami to: elegancja, funkcjonalność, a co najważniejsze – profesjonalna ochrona przed uciążliwościami świata przyrody.


Rolety zewnętrzne dla istniejących budynków

Jeżeli posiadasz własny dom bądź mieszkanie, a nie planujesz remontu i wymiany stolarki okiennej w momencie ocieplania Twojego budynku, doskonałym rozwiązaniem są rolety zewnętrzne antywłamaniowe w Systemie Heroal, które montowane są we wnęce okiennej, bądź też na elewacji budynku.

Atrakcyjna cena tych systemów, a także uniwersalne możliwości wykorzystania, pozwalają na osiąganie szybkiego zwrotu z inwestycji. Rolety antywłamaniowe Heroal to mieszanka funkcjonalności i estetyki oraz gwarancji najwyższego komfortu mieszkania. Doskonała termoizolacja obniża utratę ciepła, a solidny pancerz aluminiowy skutecznie zabezpiecza przed włamaniami i zniszczeniem Twojego mienia.

Oferowane wersje:

 • system skrzynek ściętych przystosowanych do montażu w praktycznie każdych warunkach,
 • system skrzynek podtynkowych (GK-UP) – idealnie sprawdza się przy montażu w fazie ocieplania budynku. Jego atutem jest możliwość przykrycia tynkiem przedniej części skrzynki, dzięki czemu staje się ona niewidoczna z zewnątrz (widoczny jest tylko spód skrzynki).
 • system skrzynek półokrągłych (GK-R) - także o bardzo rozległych możliwościach zastosowania. Barwne połączenia skrzynek i pancerzy rolet tworzą atrakcyjny element fasady budynku.

Wszystkie prezentowane systemy gwarantują łatwe dojście do wnętrza skrzynki w razie awarii.


Rolety zewnętrzne montowane wraz z oknem

Jeżeli planujesz montaż stolarki okiennej w Twoim nowobudowanym domu lub jej całkowitą wymianę, doskonałym rozwiązaniem wydają się rolety antywłamaniowe nasadkowe w systemie MABO, bądź też MABO-EXPERT.

Szeroki wybór kolorystyki, a także gabarytów i sposób dojścia do skrzynek, pozwalają na wyposażenie Twojego domu w doskonale funkcjonujące rolety bezpośrednio na ramie okiennej lub drzwiowej.

 

Atuty rolet zewnętrznych antywłamaniowych w systemie MABO:

 • estetyczny wygląd,
 • niezawodność w działaniu,
 • swobodny dostęp do wnętrza rolety przy naprawach i konserwacji, dzięki zastosowaniu szerokiej klapy rewizyjnej,
 • możliwość wykorzystania elementów chroniących roletę przed podniesieniem pancerza z zewnątrz, oszczędzający czas i pieniądze szybki montaż na oknie za pomocą klipsów,
 • oszczędność czasu i pieniędzy dzięki szybkiemu montażowi na oknie przy użyciu klipsów,
 • możliwość łączenia rolet z wszystkimi systemami okiennymi, także drewnianymi i aluminiowymi.
 • gwarancja doskonałej izolacji akustycznej oraz termicznej (wartość współczynnika "k" dla skrzynek wynosi ok. 0,8 W/m2K).

Skrzynki oraz prowadnice rolet nasadkowych wykonano z PCV o konstrukcji komorowej. Dodatkowo skrzynkę ocieplono wkładką styropianową, pozwalającą na osiągnięcie doskonałej termoizolacji.

Zapewniamy Ci szeroki wybór kolorów rolet nasadkowych MABO i MABO-EXPERT. Możesz zdecydować się na odpowiednią barwę skrzynek, prowadnic, jak również pancerzy rolety. Dostępne są takie kolory, jak: biel, brąz, mahoń, złoty dąb i dąb bagienny, a także kolory z palety niestandardowej. Dodatkowo skrzynka Twojej rolety może być wykonana w dwukolorowej wersji, w której część skrzynki widoczna od wewnątrz ma kolor biały, a zewnętrzna część jest pomalowana na inny kolor.

 

Do usłyszenia,

Marian Zakrzewski

 
 
 
 
 
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [27-02-2024]: 174 | Wizyt ogółem: 197710 | Przeglądających stronę: 1

 

Rewolucyjne i niepowtarzalne rolety DZIEŃ NOC|Zobacz teraz!

Oryginalne załony panelowe w Stylu Japońskim|Zobacz teraz!

Komfortowe systemy sterowania roletami SOMFY|Zobacz teraz!

Referencje firmy MABO|Zobacz teraz!

Projekt:   [based on Quick.Cms]